Druskininkų verslo atstovus subūrė tradiciniai mero pietūs

Praėjusią savaitę į tradicinius Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko rengiamus pietus susirinko daugiau kaip šimtas svečių – verslininkų, biudžetinių įstaigų ir bendruomenių atstovų. Toks verslo ir savivaldos atstovų susitikimas organizuotas jau dešimtąjį kartą.

Pietų metu buvo pristatyti nuveikti darbai, pristatyti planuojami įgyvendinti projektai, aptartos Druskininkų aktualijos, atsakyta į verslininkams rūpimus klausimus.

Aptarta pradėtų projektų eiga ir pristatyti projektai investuotojams

Meras R. Malinauskas verslo bendruomenę supažindino su jau pradėtų įgyvendinti projektų eiga: kurorte jau kursuoja pirmieji elektra varomi autobusai, o iki kitų metų vidurio visas viešasis transportas taps 100 proc. ekologiškas, ant biudžetinių įstaigų stogų įrengtos saulės elektrinės, netrukus senasis gatvių apšvietimas bus baigtas keisti į taupias LED lempas.

Meras pristatė Kultūros ir kongresų rūmų projekto eigą, Ateities kvartalo eismo infrastruktūros kapitalinį remontą, skulptūros „Legenda“ ir vardinių atminimo suoliukų įrengimą, savivaldybės dalyvavimą konkurse „Išmanusis miestas“, kurio metu savo srities profesionalai ir studentai pateiks savo vizijas, kaip galėtų būti atnaujinama istorinis „Saulės takas“, Nemuno upės krantinė, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla bei kuriama ir vystoma aktyvaus poilsio šeimoms erdvė tarp Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro ir Baravykų gatvės.

Susitikimo metu pristatytas labai svarbus, unikalus privataus verslo projektas – nauja autobusų stotis bei jos vizualizacija.  Šis projektas – tai ne tik moderni ir patogi autobusų stotis, bet ir traukos centras. Jei viskas vyks sklandžiai, čia bus įrengtas specialus balionas, iš kurio, pakilus į 150 m. aukštį, bus galima apžvelgti kurorto panoramą. Ši unikali idėja parsivežta iš užsienio parodų.

Naujosios Druskininkų autobusų stoties vizualizacija

„Džiaugiuosi, kad verslo bendruomenė yra aktyvi, kad jai rūpi, kas vyksta mieste ir seniūnijose – bendru darbu ir  diskusija visada galima pasiekti geriausių rezultatų. Susitikimo metu verslą domino turizmo skatinimo, vietinės rinkliavos temos, sulaukiau klausimų dėl „Belorus“ sanatorijos. Džiaugiuosi, kad produktyviai pasikalbėjome“,  – sakė meras R. Malinauskas.

Pietų metu meras pristatė savivaldybės pasiūlymus investuotojams. Vieni iš jų – tai galimybė vystyti prie Druskininkų TVIC esantį kempingą bei įrengti padėlio teniso aikštyną. Visus pasiūlymus investuotojams galima rasti tinklapyje www.druskininkusavivaldybe.lt skiltyje Projektai ir investicijos.

Planuojamos investicijos apims 7 skirtingas sritis

2021-2030 m. Regionų plėtros programos investicijos pagal sritis

Meras R. Malinauskas susirinkusiems pristatė planuojamus ateinančio laikotarpio projektus pagal Regiono plėtros programą, kuri preliminariai sudarys apie 25 mln. eurų, iš kurių 21 mln. yra ES lėšos. Ši programa apims 7 skirtingas sritis ir leis įgyvendinti druskininkiečiams svarbius projektus.

Turizmo sritis: bažnyčios skvero sutvarkymas, „Saulės tako“ atnaujinimas, dviračių takų Žvaigždžių orbita ir Žilvino takas atnaujinimas;

Darnus judumo sritis: Vilniaus alėjos rekonstrukcija, Pėsčiųjų–dviračių tako atkarpos nuo Žaliosios g. iki T. Kosciuškos g. atnaujinimas;

Verslo sritis: verslo ir kūrybinių industrijų bendradarbystės erdvių kūrimas;

Švietimo sritis: ikimokyklinio ugdymo vietų plėtra Druskininkų savivaldybėje, visos dienos mokyklos įkūrimas Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje;

Vandentvarkos sritis: geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Gailiūnuose ir Leipalingyje;

Sveikatos paslaugų sritis: prevencinių programų bei psichikos sveikatos paslaugų įgyvendinimas, projektai, skirti jaunimo psichikos sveikatos stiprinimo bei rizikos sveikatai veiksnių mažinimui.

Socialinių paslaugų infrastruktūros sritis: naujų savarankiško gyvenimo namų statyba, socialinių dirbtuvių įkūrimas, socialinio būsto fondo plėtojimas.

Meras R. Malinauskas pasidžiaugė, kad šiais metais didėjo investicijos į švietimo sritį, ir ateinančiu laikotarpiu šios investicijos ženkliai augs.

„Druskininkų savivaldybė yra laimėjusi tūkstantmečio mokyklos programą, per kurią į mūsų mokyklas pritrauksime 1,7 mln. investicijų: „Ryto“ gimnazijoje įrengsime 3 laboratorijas, „Atgimimo“ mokykloje – robotikos ir IT centrą, „Saulės“ pagrindinėje mokykloje – multimedijos studiją“ – sakė meras R. Malinauskas.

Turizmo statistika gerėja, bet užsienio turistų skaičiai dar neatsistatė

Meras apžvelgė turizmo srautų statistiką – per pirmus 9 šių metų mėnesius Druskininkus aplankė 275 825 žmonės, iš jų užsienio turistų  - 41 tūkst. Nors turistų skaičius po pandemijos laikotarpio sparčiai auga, tačiau lietuvių turistų apsilankymas yra trumpesnis, todėl nakvynių skaičius yra mažesnis, nei buvo iki pandemijos.  Tai turi tiesioginę įtaką ir kurorto rinkliavai – 2019 m. ji siekė 854,4 tūkst.eurų, šiais metais planuojama surinkti apie 700 tūkst. eurų kurorto rinkliavos, kuri yra panaudojama Druskininkų aplinkos tvarkymui bei reklamai ir rinkodaros priemonėms.

Iš Lietuvos ekspertų lūpų – apie savivaldos galimybes ir turizmų rinkų pritraukimą

Pietų metu Lietuvos ekspertai pristatė aktualias temas. Socialinių mokslų daktaras Gediminas Merkys pristatė pranešimą „Demokratijos ir savivaldos kokybė Lietuvoje: ar misija vis dar įmanoma?“, socialinių mokslų daktarė Vilija Malinauskaitė kalbėjo apie šeimų turizmo tendencijas pasaulyje, profesorius Vytautas Nekrošius kvietė diskutuoti, ar Lietuvos regionai pajėgūs konkuruoti su sostine?

„Tam, kad neužsisuktume savo rate, mums svarbu žinoti pasaulines tendencijas, Lietuvos aktualijas, kurias renginyje pristatė žinomi savo sričių ekspertai. Ačiū jiems už pranešimus ir vertingas įžvalgas – būtinai jomis pasinaudosime“,  - sakė R. Malinauskas.