Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaSavivaldybės naujienos
Druskininkų savivaldybės projektai nacionaliniame architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkurse „Išmanusis miestas 9“

Rugsėjo 26-ąją startavo „STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“. Jau 9-tą kartą, analogų Lietuvoje neturintis projektas, atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime.

Svarbiausias projekto tikslas – sukurti žmogaus poreikius atitinkančias miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos savivaldybėse, bet ir pasidalins prizinį fondą –10 tūkst. eurų.

Projekte, kartu su kitomis 8 Savivaldybėmis, dalyvaus ir Druskininkų savivaldybė. Taip pat dalyvaus: Anykščių, Jurbarko, Molėtų, Tauragės, Mažeikių, Lazdijų, Šalčininkų ir Vilniaus savivaldybės.

 

Dalyvaujančios savivaldybės atidarymo renginio metu pristatė savo vizijas, tikslus ir teritorijas, kurioms konkurso dalyviai turės sukurti novatoriškus ir kontekstualius sprendimus, orientuotus į tvarią miestų plėtrą.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pristatė net keturias konkursui teikiamas teritorijas ir pabrėžė gamtos, žalios ir jaukios aplinkos svarbą miestui ir visai savivaldybei. „Džiaugiamės tuo, kad kurorto teritorijoje jų turime net 80 proc. Mūsų tikslas ir siekis – juos išsaugoti, projektuojant taip, kad gamta būtų mūsų visų namai“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkai  - šiuolaikiškas, modernus, inovatyvus, gyvybingas ir dinamiškas miestas, savo sprendimais dažnai lenkiantis net didmiesčius. Čia dera šimtametės sveikatinimo tradicijos ir naujausios technologijos, ramus poilsis ir pramogų šėlsmas. Dalyvavimas šiame projekte –galimybė pritaikyti profesionalių architektų unikalius ir įdomius sprendinius bei ypatingas vizijas kurorto augimui ir vystymuisi.

„Keliame sau itin ambicingus tikslus. Nuveikti darbai jau parodė, kad niekada neiname lengviausiu keliu – norime išskirtinių, pridėtinę vertę kuriančių projektų. Projekte „Išmanus miestas“ dalyvaujame tikėdamiesi šiuolaikiškų, drąsių sprendimų ir siūlymų, inovatyvaus požiūrio, kuris padėtų atskleisti Druskininkų autentiškumą, senąsias sveikatinimo tradicijas, papildyti harmoningą plėtrą ir sudominti investuotojus“,  – sako Druskininkų savivaldybės meras.

Šių metų konkurso šūkis – „Išmanusis miestas – tvarumo ir technologijų sinergija“, tad konkurso dalyviai rengs projektus, remiantis darnaus miesto principais, kurie dera su inovatyviomis technologijomis, ekologiškumu, taršos mažinimu bei energetinių resursų taupymu.

„Išmanusis miestas“ projektą globoja LR aplinkos, vidaus, kultūros ir susisiekimo ministerijos. Per 8-is metus buvo sukurti 206 projektai – ateities vizijos savivaldybių teritorijoms.

   

Martyno Vitėno ir Druskininkų savivadybės archyvo nuotraukos. 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.