Druskininkų savivaldybės apdovanojimai
2005 2010 2011 2014 2018
 
Spausdinti
Puslapis lietuvių kalba
English

Savivaldybės biudžetinė įstaiga  
Vilniaus al. 18, LT-66119.
Druskininkai
Tel. (8 313) 51 517, 59 159
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188776264
PVM mok. kodas LT100008196411

Ričardas Malinauskas
Druskininkų savivaldybės meras

 

ADMINISTRACIJA
 

Naujienų prenumerata

Įveskite savo el.pašto adresą ir
gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybė Meras Taryba

PradžiaDruskininkų gydykla

Prieš 220 metų, 1794 m.  birželio 20 d., didysis Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Augustas Poniatovskis savo dekretu paskelbė Druskininkus gydomąja vietove. Tačiau pasak istorinių šaltinių, dar iki tol vietiniai gyventojai buvo atradę gydomojo purvo ir  miner alinių šaltinių naudą, gydėsi patys ir kvietė atvykti kitus.

Svarbiausias Druskininkų objektas  – visus metus veikianti gydykla – duris atvėrė 1960 m. birželį, joje buvo įrengtos 72 kabinos, skirtos purvo procedūroms atlikti. Šios gydyklos projekto autorius – Vsevolodas Ulitka. Gydyklos fasade įmontuotos dailininko Boleslovo Klovos granito mozaikos „Ratnyčėlė“ ir „Nemunas“. 

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, tuometinei Druskininkų valdžiai miesto identiteto simbolis – miesto gydykla – rūpėjo mažai, svarbiausias kurorto objektas buvo vis labiau apleidžiamas. Tuo metu trūko efektyvios kontrolės, valdantieji nesukūrė veiksmingo turistų pritraukimo ir veiklos plano, nesirūpino kurorto plėtra, bendruomeniniai interesai buvo nustumti į antrą planą. Pritrūkus politinio įžvalgumo ir neskyrus reikiamo dėmesio kurorto infrastuktūrai, Druskininkų gydykla bankrutavo, gydyklose dirbę druskininkiečiai buvo atleisti. 

2000-aisiais išrinktas meras Ričardas Malinauskas kartu su Druskininkų savivaldybės darbuotojais įvertino susiklosčiusią padėtį sveikatinimo srityje ir ėmėsi aktyvių veiksmų, kad Druskininkų savivaldybei būtų suteikta teisė atnaujinti Druskininkų gydyklos darbą ir sugrąžinti miestiečiams taip reikalingas darbo vietas. Vyriausybės nutarimu gydyklos pastato nuosavybės teisė buvo perduota Druskininkų savivaldybei, 2001 m. balandžio 3 dieną buvo įsteigta VšĮ Druskininkų gydykla. Nedelsiant buvo pradėti projektavimo darbai senajai purvo gydyklai rekonstruoti, o 2002 m. vasarį prasidėjo pastato rekonstrukcija. Į šią rekonstrukciją iš viso buvo investuota apie aštuonis milijonus litų ( 5,5 milijono iš Valstybės investicijų programos, 2,2 milijono – Druskininkų savivaldybės lėšų). 2003 metų birželį darbą pradėjo jau rekonstruota Druskininkų gydykla. Rekonstrukcijos metu buvo įrengtos 23 modernios purvo vonios, 18 mineralinių vonių, mineralinio vandens baseinas su povandeninėmis srovėmis, garinė pirtis, poilsio kambariai, mineralinio vandens biuvetė gydyklos viduje. Įvertinus nuveiktą darbą, 2003 metais Pasaulinė hidroterapijos ir klimatoterapijos federacija Druskininkų savivaldybės merui R. Malinauskui įteikė auksinį medalį už sėkmingą kurorto plėtrą.

Šiandien Druskininkų gydykla – šiuolaikinių technologijų, šimtametės kurortologijos patirties ir tradicijų asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas. Joje įrengtos modernios gydomosios purvo vonios, mineralinio vandens vonios ir baseinas, garinė pirtis, masažo, fizioterapijos, kineziterapijos, krioterapijos kabinetai, poilsio kambariai, žiemos sodai ir mineralinio vandens baseinai. Į vonias ir baseiną vanduo patenka tiesiai iš gręžinių, esančių Gydyklos parko teritorijoje, o gydomosios durpės kasamos iš karjero, esančio Mašnyčių kaime. Praėjusiais metais Druskininkų gydykloje buvo atliktos 161 389 procedūros. Druskininkų miesto gyventojai gali pasinaudoti jiems taikoma 10-ies procentų nuolaida.

Istoriniai kadrai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druskininkų gydykla po Nepriklausomybės atkūrimo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druskininkų gydykla šiandien:

 

 

 

 

 

Vertinkite: Balsų skaičius: 0
   Išplėstinė paieška
Prisijungimas gyventojams
 

 


 

 

 
Administracijos darbo laikas

Pirmadienį – ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 iki 15.00 val.
Pietų pertrauka: 12-12:45 val. 

Asmenų prašymų ar skundų priėmimo valandos:
Pirmadienį – trečiadienį nuo 7.00 val. iki 17.00 val.
Ketvirtadienį nuo 8.00 iki 17.00 val.
Penktadienį nuo 7.00 iki 15.00 val.


 
Kaip mus rasti?
Susisiekite su mumis  
Tel. (8 313) 55 355, 51 517
[email protected]
 
    

 

Visos teisės saugomos. © Druskininkų savivaldybės administracija.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką Druskininkų savivaldybės administracijos sutikimą.
Sprendimas: Idamas, Naudojama Smartweb sistema.